1. صفحه اصلی
  2. /
  3. وبلاگ
  4. /
  5. اخبار
  6. /
  7. حامیم: ویندوز 95 دلیل…
حامیم: ویندوز 95 دلیل صرفنظر از ویندوز 9 و نام‌گذاری ویندوز 10 است

حامیم: ویندوز 95 دلیل صرفنظر از ویندوز 9 و نام‌گذاری ویندوز 10 است

اولین سوالی که پس از معرفی ویندوز ۱۰ در ذهن بسیاری شکل گرفت این بود که چرا مایکروسافت به جای ویندوز ۹ از نام ویندوز ۱۰ استفاده کرده است؟ در ادامه با ما همراه باشیم تا پاسخ را از جانب یکی از مهندسان تیم توسعه‌دهنده‌ی ویندوز بشنویم.

بعید است هیچ‌وقت دلیل قانع‌کننده و رسمی برای نام‌گذاری ویندوز ۱۰ از جانب مایکروسافت ارائه شود. گیزمودو تلاش کرده تا پاسخ این پرسش را از خود مایکروسافت بپرسد، اما جواب درستی دریافت نکرده است.

با این حال یکی از کاربران Reddit که ادعا می‌کند توسعه‌دهنده‌‌‌ی مایکروسافت است، دلیل عدم نام‌گذاری ویندوز بعدی به ویندوز ۹ را در عدم توانایی بسیاری از نرم‌افزارهای قدیمی برای تشخیص ویندوز ۹ از ویندوز ۹۵ و ۹۸ دانسته است. بسیاری از نرم‌افزارهای قدیمی تحت ویندوز دارای هزاران خط کدی هستند که در آن‌ها به ویندوز ۹۵ و ۹۸ اشاره شده است. این نرم‌افزارها چک می‌کنند که اگر سیستم‌عامل 9X بود کار خاصی انجام دهند و به همین دلیل عملکرد آن‌ها دچار مشکل می‌شود و ویندوز ۹ را با ویندوز ۹۵ و ۹۸ اشتباه می‌گیرند.

if(version.StartsWith(“Windows 9”))
{ /* 95 and 98 */ } else {

از این رو مایکروسافت تصمیم گرفته تا از نام ویندوز ۹ استفاده نکند تا نرم‌افزارهای قدیمی هم همچون گذشته بدون نیاز به تغییر کار کنند. از طرفی از آنجایی که مایکروسافت بدنبال تغییرات اساسی در نسخه‌ی جدید ویندوز است و قصد دارد یکپارچگی خاصی را در آن ایجاد کند، ویندوز ۱۰ می‌تواند نام بزرگ‌تری باشد.

«حامیم ارتباط، مجری تخصصی پیاده سازی پسیو شبکه های کامپیوتری، فیبر نوری، برق اضطراری، دوربین مداربسته، سیستم های اعلام و اطفاء حریق و چاه ارت»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *