1. صفحه اصلی
  2. /
  3. وبلاگ
  4. /
  5. اخبار
  6. /
  7. اصلاح تعرفه گمرکی تجهیزات…
اصلاح تعرفه گمرکی تجهیزات شبکه

امیم: اصلتعرفه گمرکی تجهیزات شبکه

تعرفه گمرکی انواع تجهیزات شبکه با پیگیریها و مکاتبات مداوم سازمان نظام صنفی رایانه‌ای 4 درصد تعیین شد.

 به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، رییس کمیسیون شبکه سازمان نظام صنفی رایانه‌ای با اعلام خبر فوق گفت: در پی انتشار کتاب مقررات واردات و صادرات 93، تعرفه گمرکی 11 قلم کالای ارتباطی و شبکه به میزان 4 درصد رسید و لفظ کیلویی از این ردیف تعرفه حذف شد.

 آزاد معروفی با اشاره به نرخ پیشین این تعرفه و اعتراضات واردکنندگان در این خصوص گفت: کمیسیون ماده یک درابتدای سال 91، تعرفه 11 قلم کالای ارتباطی و شبکه را 4 درصد و یا به میزان کیلویی 15هزار تومان تعیین کرده بود که این موضوع با اعتراض شدید واردکنندگان روبه‌رو شد.

 معروفی ادامه داد: انواع مودم، سوییچ، روتر و کالاهایی از این دست در اثر این تصمیم غیرکارشناسی و به بهانه تولید داخلی باافزایش قیمت چشم‌گیری وارد بازار شدند که این موضوع باعث شد واردکنندگان قانونی و مصرف کنندگان متضرر شوند. اما خوشبختانه با پیگیریها و مکاتبات مداوم کارشناسان سازمان نظام صنفی رایانه ای و کمیسیون شبکه، کمیسیون ماده یک با اصلاح این تعرفه موافقت کرد.

به گفته معروفی به کار بردن لفظ کیلویی برای محاسبه تعرفه گمرکی این تجهیزات، یک توهین به صنف IT محسوب می‌شد و مورد اعتراض واردکنندگان و صنف قرار گرفته بود.

رییس کمیسیون شبکه درخصوص تداوم مکاتبات و ارتباط سازمان نصر با کمیسیون ماده یک درخصوص این تعرفه‌ها گفت: سازمان همچنان مصر است در ادبیات موجود این ردیف تعرفه، تغییرات مثبتی را ایجاد کند؛ چراکه اعضای کمیسیون شبکه معتقدند در متن اقلام تحت پوشش تعرفه کالاهای شبکه‌ای اشکلاتی وجود دارد که نیازمند اصلاح است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *