1. صفحه اصلی
  2. /
  3. وبلاگ
  4. /
  5. اخبار
  6. /
  7. حامیم: Pi Vessel، یک…
حامیم: Pi Vessel، یک مینی پی‌سی لینوکسی ارزان قیمت مبتنی بر Raspberry Pi

حامیم: Pi Vessel، یک مینی پی‌سی لینوکسی ارزان قیمت مبتنی بر Raspberry Pi

این روزها جستجو برای خرید یک مینی‌پی‌سی ارزان قیمت با قابلیت‌های محدود چون انجام بازی‌ها با گرافیک نه‌چندان بالا، قابلیت دسترسی به اینترنت، استفاده از اپلیکیشن‌هایی چون صفحات گسترده و ویرایش متن، نتیجه‌ای جز محصولات گران قیمت ندارد. اما توسعه‌دهندگان آلمانی یک مینی‌پی‌سی لینوکسی با نام Pi Vessel بر مبنای رسپ‌بری پی توسعه‌داده‌اند که همه‌ی قابلیت‌های فوق را با قیمت پایین در اختیار خریداران قرار می‌دهد.

پای‌وسل سعی کرده تا یک مینی‌پی‌سی کامل را با استفاده از بورد‌های ارزان‌قیمت رسپ‌بری پی روانه‌ی بازار کند که تمام مجموعه‌ی متعلقات آن داخل یک جعبه‌ی آلومینیومی کوچک قرار گرفته است.

PiVesselInt

این پروژه‌ هم اکنون در وب‌سایت کیک‌استارتر درصدد دستیابی به سرمایه‌ی اولیه ۲۵٫۰۰۰ دلار است تا محصول خود را از یک نمونه‌ی مفهومی به یک محصول تجاری به بازار عرضه کند. براساس توضیحات توسعه‌دهندگان این مینی‌پی‌سی، پای‌وسل از جمله‌ی مقرون‌ به صرفه‌ترین مینی‌پی‌سی‌هایی است که کاربران می‌توانند از آن خود کنند. این مینی‌پی‌سی از قدرت لازم برای پوشش دادن نیازها‌ی روزانه‌ی کاربران که شامل کار و بازی است، برخوردار است. براساس ادعای توسعه‌‌دهندگان پای‌وسل، بسیاری از گزینه‌های موجود در بازار امکاناتی فراتر از آنچه که کاربر در پی آن است را با قیمتی بالاتر در اختیار آن‌ها قرار می‌دهند، در حالی که هدف از توسعه‌ی پای‌وسل، تولید یک محصول ۱۴۰ دلاری است.

پای‌وسل از بورد Raspberry Pi در کنار حافظه‌ی داخلی ۱ گیگابایتی و همچنین سیستم پاور مجزا بهره می‌برد که توسعه‌دهندگان، سیستم‌عامل لینوکس را نیز در کنار آن نصب کرده‌اند. برای حفاظت از تجهیزات داخلی این مینی‌پی‌سی از یک قاب آلومینیومی بسیار مقاوم استفاده شده که آن را در برابر انواع ضربات تضمین می‌کند.

«حامیم ارتباط، مجری تخصصی پیاده سازی پسیو شبکه های کامپیوتری، فیبر نوری، برق اضطراری، دوربین مداربسته، سیستم های اعلام و اطفاء حریق و چاه ارت»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *