1. صفحه اصلی
  2. /
  3. وبلاگ
  4. /
  5. اخبار
  6. /
  7. حامیم: گوگل و فیسبوک…
حامیم: گوگل و فیسبوک به دنبال گسترش اینترنت دنیا با ماهواره ها

حامیم: گوگل و فیسبوک به دنبال گسترش اینترنت دنیا با ماهواره ها

گوگل و فیسبوک همین الآن هم دارند در بستر کامپیوترها و دستگاه های موبایل با هم رقابت می کنند اما اخیرا احتمالی مطرح شده مبنی بر گسترش رقابت شان به آسمان ها. آن طور که The Information گزارش می دهد، هر دوی این شرکت های مشهور در دنیای وب، اشتهایی دیوانه وار برای وصل کردن دنیا به سرویس های خود دارند که این می تواند نگاه شان را به ورای ابرها هدایت کند.

گوگل و فیسبوک قبلا در رقابت برای خرید شرکت Titan Aerospace، سازنده پهپاد های بلندپرواز، نیات خودشان را تا حدود بروز دادند. آن رقابت به نفع گوگل خاتمه یافت تا تایتان در کنار پروژه Loon قرار بگیرد و تحقیقات کاربردی این شرکت در زمینه توزیع اینترنت از آسمان را به جلو هل دهد. همزمان گفته می شود فیسبوک هم یک شرکت پهپاد ساز بریتانیایی به نام Ascenta را خریده است.

حالا دیگر می ماند: فضا!

حالا دیگر می ماند: فضا! وبسایت اینفورمیشن در تحقیقی پیرامون فعالیت های گوگل در زمینه ماهواره ها ردی از علاقه این شرکت بهSkybox Imaging یافته که به تازگی با استخدام ها و سرمایه گذاری های جدید، قصد ورود به عرصه اینترنت ماهواره ای را دارد.  درباره گوگل گفته می شود که کریگ برت (Craig Barratt) اکنون رییس چندین تیم در آزمایشگاه سری Google X است که به دنبال توسعه اینترنت بی سیم و اتصال کل دنیا به این شبکه هستند.

در حال حاضر گوگل اکس بروی پهپادها و بالن ها کار می کند. استخدام برایان هولتز که قبلا مدیر ارشد تکنولوژی در شرکت O3b Networks بود نیز از دیگر نشانه ها است، چرا که آن شرکت به طراحی ماهواره های مخصوصی برای ارسال سیگنال های اینترنتی مشغول بوده و گوگل نیز در آن سرمایه گذاری هایی داشته.

همزمان در آن سو، مارک زاکربرگ و فیسبوک هم بی کار ننشسته اند و گرچه سندی دال بر ورودشان به حوزه اینترنت ماهواره ای مشاهده نشده اما گفته می شود که به طور جدی در حال بررسی احتمالات و چگونگی ورود به آن هستند.

همه اینها این یعنی شرکت ها و استارت آپ های فعال در این بخش احتمالا الآن زیر ذره بین گوگل و فیسبوک هستند و در آینده فرصت های جذابی برای خریده شدن توسط آنها خواهند داشت.
«حامیم ارتباط، مجری تخصصی پیاده سازی پسیو شبکه های کامپیوتری، برق اضطرا، دوربین مداربسته و چاه ارت»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *