1. صفحه اصلی
  2. /
  3. وبلاگ
  4. /
  5. اخبار
  6. /
  7. حامیم: گزارش‌ها حکایت از…
حامیم: گزارش‌ها حکایت از آغاز تولید ساعت‌های‌هوشمند اپل موسوم به iWatch دارد

حامیم: گزارش‌ها حکایت از آغاز تولید ساعت‌های‌هوشمند اپل موسوم به iWatch دارد

براساس گزارشی که در رسانه‌های چینی و براساس منابع موجود در چرخه‌ی تولید محصولات منتشر شده ، اپل پس از مدت‌ها انتظار، تولید ساعت‌های‌هوشمند خود منتسب به iWatch را آغاز کرده است. این گزارش حکایت از این دارد که اپل در ساخت این ساعت‌هوشمند، به‌جای استفاده از بوردهای معمولی (PCB)، از System-in-Package بهره برده است. این سیستم مجموعه‌ای از مدارات مجتمع است که در قالب یک ماژول مجتمع قرار گرفته‌اند.

SIP یا سیستم روی پکیج این امکان را در اختیار تولیدکنندگان قرار می‌دهد تا از فضا کمتری برای تعبیه مدارها و تجهیزات داخلی بهره ببرند. اما استفاده از SIP معایبی نیز دارد که می‌توان به لزوم تعویض کل ساختار داخلی در صورت ایجاد مشکل برای یکی از بخش‌ها اشاره کرد؛ چراکه SIP امکان بررسی و رفع اشکال ساختار داخلی خود را نمی‌دهد. از این‌رو  بهره‌وری تولید در ساخت محصولاتی که از SIP بهره می‌برند تا حدودی پایین است. براساس گزارش منتشر شده، محصولات تولید شده توسط کارخانه‌های Kinsus Interconnect Technology، NanyaPCB و ASE Group برای iWatch تولید شده‌اند.

براساس نظر افراد مطلع، اپل در جریان سه‌ماهه‌ی دوم سال جاری میلادی تعداد 2.5 تا 3 میلیون دستگاه ساعت‌هوشمند تولید خواهد کرد. انتظار می‌‌رود این میزان در سه‌ماهه‌ی سوم به 14 تا 15 میلیون دستگاه برسد. برخی از گمانه‌زنی‌ها حکایت از این دارند که اپل قادر است تا در سال 2014 میلادی 65 میلیون دستگاه iWatch به بازار عرضه کند.

احتمالاً اپل ساعت‌هوشمند خود را در جریان مراسم WWDC 2014 و به‌همراه iOS 8 معرفی خواهد کرد. اما به‌‌نظر می‌رسد اپل این ساعت‌هوشمند را در سپتامبر (شهریور ماه) به‌همراه نسل جدید آیفون به بازار عرضه خواهد کرد.

«حامیم ارتباط، مجری تخصصی پیاده سازی پسیو شبکه های کامپیوتری، برق اضطراری، دوربین مداربسته و چاه ارت»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *