1. صفحه اصلی
  2. /
  3. وبلاگ
  4. /
  5. اخبار
  6. /
  7. حامیم: هوآوی استارت‌آپ اینترنت…
حامیم: هوآوی استارت‌آپ اینترنت اشیا Neul را به تصاحب خود درآورد

حامیم: هوآوی استارت‌آپ اینترنت اشیا Neul را به تصاحب خود درآورد
معمولا هرگاه صحبت از شرکت هوآوی به میان می‌آید منتظر خبری در خصوص کسب و کار رو به گسترش گوشی‌های هوشمند آن هستیم. آنچه کمتر در خصوص هوآوی به آن پرداخته می‌شود، عملیات‌های حوزه‌ی شبکه‌ی این غول چینی است. اما این بار، همین بخش هوآوی خبرساز شده و قدم بزگی به سمت بازار اینترنت اشیا برداشته است.

هوآوی اعلام کرده که این شرکت، استارت آپ Neul را به تصاحب خود در خواهد آورد. Neul یک شرکت واقع در کمبریج است که تخصص و فعالیت آن در زمینه‌ی تولید سنسورهای بی‌سیم کم‌مصرف برای اعمال کنترل و نظارت در کاربردهای متنوع صنعتی و پزشکی است. Neul بیشترین شهرت خود را مرهون طراحی و ساخت اولین جاده‌ی هوشمند کشور انگلستان است؛ بزرگراهی هوشمند که 50 مایل امتداد داشته و برای کنترل جریان ترافیک و جلوگیری از ازدحام طراحی شده است.

هوآوی متعهد شده با صرف میلیون‌ها دلار، مقر شرکت Neul در کمبریج را به یک مرکز اصلی در آینده‌ی اینترنت اشیا تبدیل کند. هوآوی پیش‌تر بخاطر مقابله با نهادهای جاسوسی آمریکا و جلوگیری از افتادن اطلاعات بدست این نهادها خبرساز شده بود. بنابراین می‌توان انتظار داشت سطح بیشتری از اعتماد در خصوص اینترنت اشیا به این شرکت ایجاد شود و طرح‌های آینده‌ی هوآوی برای این بازار در آینده‌ی نزدیک به بار بنشیند.

هوآوی اطلاعاتی در خصوص مبلغ پرداخت شده برای این تصاحب به میان نیاورده اما منابع خبری به رقم 25 میلیون دلار اشاره می‌کنند. باید منتظر ماند و دید با ورود تک به تک شرکت‌های بزرگ فناوری به حوزه‌ی اینترنت اشیا، چه آینده‌ای در انتظار زندگی دیجیتال ما خواهد بود.

«حامیم ارتباط، مجری تخصصی پیاده سازی پسیو شبکه های کامپیوتری، برق اضطراری، دوربین مداربسته و چاه ارت»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *