1. صفحه اصلی
  2. /
  3. وبلاگ
  4. /
  5. اخبار
  6. /
  7. حامیم: سونی راکت‌های تنیس…
حامیم: سونی راکت‌های تنیس را نیز هوشمند می‌کند

حامیم: سونی راکت‌های تنیس را نیز هوشمند می‌کند
به‌نظر می‌رسد سونی علاوه بر گجت‌های پوشیدنی، در نظر دارد تا سنسورهایی را نیز برای ورزشکاران تولید نمایند تا بصورت حرفه‌ای به تحلیل و بررسی داده‌های حاصل از این سنسورها پرداخته و عملکرد خود را بهبود دهند. یکی از این سنسورها، Smart Tennis Sensor است که برای ورزش تنیس طراحی شده و در آمریکا و کانادا به کار گرفته خواهد شد.

Smart Tennis Sensor با راکت‌های تولیدشده توسط کمپانی‌های Wilson، Prince و Yonex قابلیت جفت شدن را دارد و اطلاعاتی از قبیل ضربات سرویس و غیره را از طریق اپلیکیشن توسعه داده شده در iOS و اندروید در اختیار ورزشکاران یا مربیان آن‌ها قرار می‌دهد. این سنسور قادر است تا با استفاده از حافظه‌ی همراه، اطلاعات بیش از 12,000 ضربه را در حافظه‌ی خود ذخیره نماید. سونی با اخذ گواهی IP65 برای این سنسور، مقاومت این سنسور را در برابر آب و گردوغبار بیمه کرده که موضوع غریبی برای تنیس و تجهیزات آن نیست.

این سنسور علاوه بر امکاناتی برای تشخیص حرکت و نواختن ضربات، قادر است تا درصورت خواست ورزشکار یا مربی اطلاعات به‌ دست آمده را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارند. هنوز زمان دقیق و مشخصی برای عرضه‌ی این سنسور عنوان نشده است، اما براساس اطلاعاتی که سونی منتشر کرده، کمپانی Wilson از اواخر ژانویه ۲۰۱۵ آغاز به فروش این گجت ۲۰۰ دلاری به‌همراه راکت‌های خود خواهد کرد.

«حامیم ارتباط، مجری تخصصی پیاده سازی پسیو شبکه های کامپیوتری، برق اضطراری، دوربین مداربسته و چاه ارت»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *