1. صفحه اصلی
  2. /
  3. وبلاگ
  4. /
  5. اخبار
  6. /
  7. سوء استفاده آمریکا از…
سوء استفاده آمریکا از حفره امنیتی اینترنت صدای اوباما را هم درآورد

حامیم: سوء استفاده آمریکا از حفره امنیتی اینترنت صدای اوباما را هم درآورد

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس به نقل از اسلش گیر، پس از افشاگری دو منبع آگاه درباره  اطلاع آژانس امنیت ملی آمریکا از وجود حفره امنیتی هارت بلید و عدم اعلام عمومی آن، کاخ سفید اعلام کرد: رئیس جمهور ایالات متحده به سازمان‌های اطلاعاتی این کشور از جمله آژانس امنیت ملی این کشور دستور  داده تا وجود این حفره‌ها را در صورت آگاهی به مردم اطلاع دهند.

طی روزهای اخیر و با کشف وجود یک حفره امنیتی خطرناک در اینترنت توسط دو شرکت گوگل و کودنومیکون فنلاند، بسیاری از پایگاه های اینترنتی به کاربران خود نسبت به تغییر کلمه عبور حساب های کاربری خود هشدار داده اند.

بنا به گفته این دو شرکت، این حفره امنیتی بیش از دو سال است که کلمه عبور کاربران بسیاری از پایگاه‌های اینترنتی را در معرض دسترس هکرها قرار داده است.

پس از اعلام وجود این حفره در اینترنت توسط این دو شرکت، دو منبع آگاه اعلام کرده‌اند که آژانس امنیت ملی ایالات متحده حداقل دو سال است که از وجود این مشکل امنیتی با خبر است اما به جای هشدار نسبت به آن به مردم این کشور، از اعلام آن خودداری و از آن برای مقاصد جاسوسی و اطلاعاتی از مردم این کشور استفاده کرده است.

باراک اوباما طی دستوری به سازمان‌های اطلاعاتی این کشور تأکید کرده است که این سازمان‌ها باید به جای سوءاستفاده از این مشکلات امنیتی برای اهداف اطلاعاتی و جاسوسی، درباره آن به مردم اطلاع‌رسانی کنند.

علی رغم این دستور مستقیم، همچنان راه‌های استثناء برای سوءاستفاده سازمان های اطلاعاتی و امنیتی آمریکا از نقاط ضعف امنیتی مشابه وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *