1. صفحه اصلی
  2. /
  3. وبلاگ
  4. /
  5. اخبار
  6. /
  7. حامیم: ردموندی‌ها پیشنهاد تغییر…
حامیم: ردموندی‌ها پیشنهاد تغییر نام اینترنت اکسپلورر را وتو کرده‌اند

حامیم: ردموندی‌ها پیشنهاد تغییر نام اینترنت اکسپلورر را وتو کرده‌اند
در جریان یک گفتگو که طی یک جلسه‌ی AMA در Reddit به انجام رسیده، تیم توسعه دهنده‌ی مرورگر مایکروسافت عنوان کرده است که گفتگوهایی را به‌منظور تغییر نام اینترنت اکسپلورر انجام داده‌اند. اعضای تیم توسعه‌دهنده‌ی IE این سخنان را در پاسخ به سوالی در مورد نگرش منفی به اینترنت اکسپلورر به‌خاطر وجود مشکلات که وجهه‌ی این نام را برهم زده، مطرح کرده است.

Reddit AMA بخشی از سرویس Reddit است که در آن افراد با معرفی خود به سوالاتی در یک مورد خاص پاسخ می‌دهند که در آن مورد فعالیت کرده و یا در حال فعالیت هستند.

سهم اینترنت اکسپلورر در سال‌های اخیر با شتاب بالایی در حال افزایش است و این مرورگر بهبود‌ها شگرفی را نیز در مقایسه با نسخه‌های پیشین شاهد بوده است، از این‌رو این کمپانی تبلیغات گسترده‌ای را برای بهبود وجهه‌ی مرورگر خود به انجام رسانده است.

Reddit

همانطور که در تصویر بالا نیز ملاحظه می‌کنید، گفتگوهای مفصلی در این باره انجام پذیرفته است. نکات جالب توجهی را می‌توان از این گفتگو برداشت کرد که اولین آن بحث و گفتگو در مورد تغییر نام اینترنت اکسپلورر در مایکروسافت است که نشان از این دارد که این کمپانی تمامی بحث و گفتگوهای مربوط به محصولات کمپانی را دریافت می‌کند. اما جالب‌تر آنکه، مطرح شدن این قضیه، عدم موفقیت در عملی شدن این موضوع است.

البته نباید از عدم تغییر نام این نرم‌افزار نیز زیاد شگفت‌زده شد، چراکه بسیاری از کاربران که سروکار زیادی با دنیای فناوری ندارند، اینترنت را با مرورگر مایکرسافت می شناسند. به بیان بهتر بسیاری از کاربران هنوز از این حقیقت آگاه نیستند که می‌توانند مرورگر خود را تعویض نموده و برای استفاده از اینترنت به سراغ نرم‌افزار دیگری بروند.

این گفتگو نشان از حقیقتی دیگری نیز دارد و آن عدم رضایت بخشی از مسئولین و کارکنان مایکروسافت از جایگاه کنونی اینترنت اکسپلورر است و این موضوع چندان تعجب‌آور نیست، چراکه مرورگر کروم گوگل سهم بزرگ‌تری از بازار‌ مرورگرهای اینترنتی را از‌ آن خود کرده است.

«حامیم ارتباط، مجری تخصصی پیاده سازی پسیو شبکه های کامپیوتری، برق اضطراری، دوربین مداربسته و چاه ارت»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *