1. صفحه اصلی
  2. /
  3. وبلاگ
  4. /
  5. اخبار
  6. /
  7. حامیم: داشتن هدف و…
حامیم: داشتن هدف و جهت برای زندگی، می تواند عمر شما را درازتر کند

 حامیم: داشتن هدف و جهت برای زندگی، می تواند عمر شما را درازتر کند
هدف دار بودن فقط برای کسب و کارها خوب نیست، بلکه برای سلامتی شما هم خوب است. این نتیجه تحقیق جدید سایکولاجیکال ساینس است: بین هدف دار بودن و طول عمر بیشتر افراد، ارتباطی برقرار است، شایسته توجه بیشتر.

در این تحقیق پژوهشگران دانشگاه کارلتون در کانادا و دانشگاه روچستر، داده هایی را از پژوهش بلندمدت MIDUS که سال ها است توسط انستیتو ملی امریکا در زمینه سالخوردگی در جریان است، استخراج کردند. از بین ۶.۰۰۰ داوطلبی که اطلاعات شخصی درباره هدف های زندگی شان را در بین سنین ۲۰ تا ۷۵ سالگی به MIDUS داده بودند، در ۱۴ سال منتهی به تحقیق جدید ۵۶۹ نفر فوت کرده اند.

پژوهشگران متوجه شدند که این افراد فوت کرده، اهداف کمتری را در طول دوره تحقیق گزارش کرده بودند و نسبت به جملاتی نظیر “بعضی افراد در زندگی بی هدف می چرخند ولی من یکی از آنها نیستم” که در پرسشنامه ها آمده بود، واکنش های سردتری نشان داده بودند. بنابراین، مشخص شد که در سنین مختلف داشتن یک هدف مشخص تر می تواند نشانه ای از احتمال مرگ پایین تر باشد.

این تحقیق که در بین سفید پوستان امریکایی صورت گرفته شاید نتواند در بین سایر نژادها و ملت ها هم صدق کند ولی نتایج آن با پژوهشی که چندی پیش در ژاپن صورت گرفته بود، مشابهت دارد.

پتریک هیل که نویسنده ارشد این تحقیق است می گوید: “یافته های ما به این حقیقت اشاره دارند که یافتن یک سمت و سو برای زندگی، و تنظیم اهدافی فراگیر برای دستاوردهایی که از خودتان انتظار دارید، می تواند زندگی شما را فارغ از اینکه چه موقع به هدف تان می رسید، طولانی تر کند.”

او این را هم اضافه می کند که “هر چه زودتر به سمت و سو و هدفی برای زندگی خود برسید، اثرات محافظتی آن حس [هدف داشتن] هم می تواند زودتر نمود پیدا کند.”
«حامیم ارتباط، مجری تخصصی پیاده سازی پسیو شبکه های کامپیوتری، برق اضطراری، دوربین مداربسته و چاه ارت»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *