1. صفحه اصلی
  2. /
  3. وبلاگ
  4. /
  5. اخبار
  6. /
  7. حامیم: خودروی مفهومی و…
حامیم: خودروی مفهومی و تمام الکتریکی MG

حامیم: خودروی مفهومی و تمام الکتریکی MG
کمپانی خودروسازی MG که توانسته بازار نسبتا خوبی را نیز برای خود در ایران پیدا کند اکنون 90 امین سالگرد تاسیس خود را جشن می‌گیرد. اما در این جشن یک سورپرایز نیز وجود دارد و آن حضور اولین خودروی تمام الکتریکی این خودروساز کهنه‌کار انگلیسی است.

این خودرو که در بخش طراحی فنی منطقه اروپا در کمپانی مادر و اصلی یعنی SAIC طراحی و ساخته شده، MG Dynamo نام دارد و در حال حاظر تنها یک نمونه‌ی مفهومی است.

مفهومی بودن این خودرو به این معنی است که به این زودی‌ها نمی‌توان منتظر تردد آن در خیابان‌های شلوغ لندن بود. چرا که این محصول در اصل به این منظور ساخته شده تا راه تولید خودروهای مشابه و تمام الکتریکی را برای MG هموار نموده و میزان علاقه اروپایی‌ها را به خودروهای تمام الکتریکی به آزمایش بگذارد.

طبق توضیحات ارائه شده توسط کمپانی سازنده‌ی داینامو، این خودرو می‌تواند قدرتی معادل 70 اسب بخار تولید نموده و در مدت زمان کمتر از 30 دقیقه نیز می‌تواند تا بیش از 80 درصد گنجایش باتری خود را پر نماید. البته چنانچه مدت زمان شارژ این خودرو به شش ساعت افزایش یابد، راننده می‌تواند با خیال راحت مسیری به طول 80 کیلومتر را طی نماید.

با توجه به این که بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته قرار است در آینده‌ی نزدیک بالغ بر یکصد هزار خودروی الکتریکی در خیابان‌های لندن تردد نمایند، شاید بتوان جایگاهی را نیز برای MG در کنار سایر خودروسازان فعال در زمینه تولید خودروهای تمام الکتریکی مانند رنو، نیسان و فولکس‌واگن در نظر گرفت.
«حامیم ارتباط، مجری تخصصی پیاده سازی پسیو شبکه های کامپیوتری، برق اضطراری، دوربین مداربسته و چاه ارت»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *