1. صفحه اصلی
  2. /
  3. وبلاگ
  4. /
  5. اخبار
  6. /
  7. حامیم: با صندلی فرست‌کال،…
حامیم: با صندلی فرست‌کال، فارغ از سروصدای محیط اطراف

حامیم: با صندلی فرست‌کال، فارغ از سروصدای محیط اطراف
دنیای اطراف ما مملو از صداهایی است که نمی‌خواهیم هنگام مکالمه‌ی تلفنی شنیده شوند. اما چاره چیست؟ مردمی که اطراف ما هستند، صحبت می‌کنند، قدم می‌زنند، با انجام کارهای خود سروصدا تولید می‌کنند و خلاصه اجازه نمی‌دهند یک مکالمه‌ی تلفنی ساکت و بی‌دردسر داشته باشیم. صندلی FirstCall یک راه حل جالب است؛ صندلی شبیه به تلفن که صدای اطراف را کاهش می‌دهد. ببینیم طراح آلمانی چه برایمان تدارک دیده است.

ظاهر صندلی شبیه گوشی‌های بزرگ تلفن است که سال‌ها پیش همه جا استفاده می‌شدند. اما این طراحی صرفاً برای ایجاد نوستالژی نیست. کاربرد مهم‌تری دارد و نوعی سرپناه در برابر صدای محیط به حساب می‌آید.

طراح این صندلی Ruud van de Wier آلمانی است که جنبه‌های مختلف کاربرد آن را در نظر گرفته است. در ادارات، اتاق انتظار، فروشگاه‌ها و فرودگاه‌ها می‌توان از این صندلی خاص استفاده کرد. البته نشستن روی آن برای مدت طولانی چندان راحت و دلچسب نیست چرا که هدف اصلی طراحی یک صندلی ضد سروصدا بوده است.

afbeelding1

کمپانی تولیدکننده این گجت Easy Noise Control است که در زمینه‌ی وسایل حذف نویز فعالیت می‌کند. برای خرید صندلی فِرست‌کال، 5000 دلار بودجه نیاز دارید. صندلی در 32 رنگ متنوع عرضه شده و می‌توان در کنار پنل‌های دیواری سازگار از آن استفاده کرد تا کاهش نویز با کیفیت بالاتری انجام شود.
«حامیم ارتباط، مجری تخصصی پیاده سازی پسیو شبکه های کامپیوتری، برق اضطرا، دوربین مداربسته و چاه ارت»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *