1. صفحه اصلی
  2. /
  3. وبلاگ
  4. /
  5. اخبار
  6. /
  7. حامیم: این لیزر کوچک…
حامیم: این لیزر کوچک می‌تواند کلید ساخت اتومبیل‌های بدون راننده‌ی ارزان قیمت باشد

حامیم: این لیزر کوچک می‌تواند کلید ساخت اتومبیل‌های بدون راننده‌ی ارزان قیمت باشد
با وجود فعالیت‌های گوگل و الون ماسک دنیا به این باور رسیده است که روزی که اتومبیل‌های بدون سرنشین خیابان‌‌ها را فرا گیرند نزدیک است. روزی که در بزرگراه‌ها راننده‌‌ها پشت فرمان استراحت می‌کنند و خودرو بصورت خودکار مسیر را طی می‌کند.

اتومبیل‌های بدون سرنشین همانند رانندگان امروزی به چشم، گوش و ذهنی که بتواند اتومبیل را در مسیر مطمئن قرار دهد احتیاج خواهند داشت. شرکتی به نام Velodune در این راه قدم برداشته و لیزر کوچکی را ابداع کرده است که با اسکن جاده‌ی اطراف به سیستم هدایت اتومبیل گوگل مسیر حرکت و محیط اطراف را نشان می‌دهد. قبلا گوگل چنین اسکنری را ساخته بود، اما فرق این مدل با مدل گوگلی در قیمت آن است که کمتر از یک‌دهم خواهد بود. تصور کنید ۹ دستگاه بیشتر با هزینه‌ی ۱ دستگاه!

539f2 Goog-self-driving-1 610x363

برای این که بیشتر با هزینه‌ی ساخت این دستگاه آشنا شوید در حالی که برای ساخت هر واحد کنترل اتومبیل گوگل ۷۵٫۰۰۰ دلار نیاز است برای تولید واحد کنترلی با این سیستم جدید فقط ۸٫۰۰۰ دلار نیاز خواهد بود که باعث استقبال خریداران از این سیستم خواهد شد. این سنسور LiDAR از ۱۶ شعاع لیزر برای اسکن محیط اطراف استفاده می‌کند در صورتی که در سیستم‌های گران قیمت از ۶۴ شعاع لیزری استفاده می‌شود. البته مقدار داده‌های این مدل از محیط اطراف بسیار کمتر از مدل‌های گران قیمت است، اما قیمت مناسب احتمال به کارگیری این تکنولوژی را توسط کمپانی‌های اتومبیل‌سازی میسر خواهد کرد.

vehicle-blog-post-image

«حامیم ارتباط، مجری تخصصی پیاده سازی پسیو شبکه های کامپیوتری، فیبر نوری، برق اضطراری، دوربین مداربسته، سیستم های اعلام و اطفاء حریق و چاه ارت»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *