1. صفحه اصلی
  2. /
  3. وبلاگ
  4. /
  5. اخبار
  6. /
  7. حامیم: اپلیکیشنی برای ارسال…
حامیم: اپلیکیشنی برای ارسال رایحه غذا به همراه عکس آن

حامیم: اپلیکیشنی برای ارسال رایحه غذا به همراه عکس آن
در سال های اخیر و به خصوص پس از فراگیر شدن اینستاگرام، کاربران زیادی به عکاسی از غذا علاقه نشان دادند. خوراکی ها با ظاهر وسوسه بر انگیزشان سوژه ای جذاب برای همه به حساب می آیند و حتی بینندگان نیز از مشاهده عکس آن ها لذت می برند. این تصاویر هرچقدر هم که خوب شکار شوند، باز هم نقطه ضعفی دارند که به خاطر آن نمی توانند تمام لذت غذا را منتقل نمایند. بو و رایحه غذا، همان گمشده ای است که حضورش می تواند حال و هوای چنین تصاویری را به شدت دستخوش تغییر کند.

اکنون پروفسوری از دانشگاه هاروارد به همراه تیمی از دانشجویانش، اپلیکیشنی را تولید نموده اند که می تواند رایحه غذا را نیز به همراه تصویرش ضمیمه کند. این اپلیکیشن دیروز در موزه تاریخ طبیعی آمریکا رونمایی شد و توانست پیغامی بو دار را از نیویورک به پاریس ارسال نماید.

این اپلیکیشن که oSnap نام دارد، از محیطی شبیه به اینستاگرام بهره می برد. کاربر با استفاده از این برنامه می تواند عکس را شکار کند و سپس از میان رایحه های موجود مواردی که دوست دارد را با آن همراه نماید. بو هایی مثل کره، کاکائو، نان و … از جمله مواردی هستند که در oSnap یافت می شوند.

پروفسور دیوید ادوارد، مدیر پروژه oPhone

عکس و رایحه های ضمیمه شده، پس از ارسال، توسط دستگاهی به نام oPhone دریافت می شوند. این دستگاه بو های همراه عکس را تشخیص می دهد و پس از ترجمه آن ها، رایحه مورد نظر را از خود به بیرون پخش می کند.

در حال حاضر oPhone تنها در موزه تاریخ طبیعی آمریکا و مرکزی فرهنگی به نام Le Laboratoire در پاریس، قابل دسترسی است. کاربران می توانند در نیویورک عکس های بو دار خود را ارسال نمایند و سپس هرگاه که به پاریس سفر کردند، آن ها را استشمام کنند.

oPhone قرار است ۱۹۹ دلار قیمت داشته باشد و تیم تولید کننده در حال حاضر در تلاش است تا با جذب سرمایه کافی، این محصول را به تولید عمده رساند. پرفوسور دیوید ادواردز، به عنوان مدیر این پروژه امیدوار است که محصولش در مکان هایی مانند رستوران ها و کافی شاپ ها مورد استفاده قرار گیرد تا بدین وسیله کاربران بتوانند قبل از سفارش، رایحه ها غذا و یا قهوه مورد نظر خود را استشمام نمایند.

به نظر شما در آینده این ویژگی به یکی از قابلیت های پرچمداران تبدیل خواهد شد؟
«حامیم ارتباط، مجری تخصصی پیاده سازی پسیو شبکه های کامپیوتری، برق اضطرا، دوربین مداربسته و چاه ارت»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *