1. صفحه اصلی
  2. /
  3. وبلاگ
  4. /
  5. اخبار
  6. /
  7. تصاویری شگفت‌انگیز از پروژه…
تصاویری شگفت‌انگیز از پروژه Ara گوگل

به نظر می‌رسد انقلابی در صنعت گوشی‌های هوشمند در راه است. پروژه Ara گوگل با گذشت زمان هر روز به مراحل نهایی خود نزدیک‌تر می‌شود و اگر نیمی از سخنان توسعه دهندگان این پروژه نیز تبدیل به واقعیت شود، وارد عصر جدیدی در صنعت گوشی‌های همراه می‌شویم، عصری که در آن روش های تولید، زنجیره‌های تامین، روش‌های بازار‌یابی و بسیاری موارد دیگر دستخوش تحولاتی شگرف خواهند شد.

در هفته ای که گذشت گوگل اولین کنفرانس توسعه‌دهندگان خود را برای پروژه Ara برگزار کرد. این پروژه که توسط تیم کوچکی به نام ATAP متشکل از مهندسان سابق DARPA (آژانس پروژه‌های تحقیقاتی پیشرفته دفاعی آمریکا) و جمعی از نوابغ گوگل اداره می‌شود با هدف ساخت یک تلفن همراه هوشمند ماژولار راه‌اندازی شده است. در صورتی که این پروژه به مرحله نهایی برسد با خرید این گوشی هوشمند، احتمالا اخرین گوشی خود را خریداری خواهید کرد چرا که شما قادر خواهید بود هر قطعه‌ای از جمله دوربین گوشی، نمایشگر و حتی باتری آن را خودتان ارتقاء دهید تا در نهایت به گوشی دلخواه خود برسید.

هدف اصلی گوگل و تیم ATAP ساخت دستگاهی است که تهیه گوشی‌های هوشمند را برای میلیون‌‌ها انسانی که توانایی خرید گوشی‌هایی مانند آی‌فون و گلکسی S5 را ندارند آسان‌تر می‌سازد. موانع زیادی برای موفقیت این پروژه وجود دارد ولی تیم ATAP با یک برنامه زمانی فشرده سخت در تلاش هستند تا پروژه Ara را به محصولی قابل خرید توسط مردم عادی تبدیل نمایند و طبق این زمان‌بندی فقط یک سال تا اتمام پروژه باقی مانده است.

اگر گوشی‌های هوشمند ماژولار فقط یک رویای شیرین نباشند و تبدیل به واقعیت گردند، صنعت گوشی‌های هوشمند به کلی دگرگون می‌شود، و شاهد روش‌های جدید تولید، روش های متنوع خرید و فروش گوشی‌ها و راه های جدیدی برای مشتریان گوشی‌های هوشمند برای شخصی سازی هرچه بیشتر گوشی ها خواهیم بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *