HD SDI چیست؟

دوربین هایHD (High Definition)  و دوربین های تحت شبکه تکنولوژی اخیر در سیستم های مدار بسته می باشند.

تغییرات و پیشرفت های زیادی در سیستم مدار بسته هم در کیفیت و هم در تمامی جوانب مرتبط رخ داده تا بتواند پاسخگوی نیاز جدید بازارسیستم های مدار بسته گردد.

در این میان دوربین هایی تحت شبکه راهکاری مناسب در جوابگوئی به این نیاز ها بخصوص ضبط و ارسال تصاویر با کیفیت بالا بوده ولی تغییر سیستم های مدار بسته قدیمی به سیستم های تحت شبکه نیازمند صرف هزینه زیاد و همچنین تعویض کل زیر ساخت سیستم های مدار بسته قدیمی بود. روش انتقال HD-SDI راه کاری بود که در راستای حل این مشکل ارائه گردید تا سیستم SD را به HD تغییر داده که از مهمترین مزایای این روش استفاده از کابل های کواکسیال نصب شده در سیستم مدار بسته قدیمی می باشد.کیفیت تصویر با تعداد پیکسل ها در یک فریم تعیین می شود و HD Definition High یا مگا پیکسلی به این معنی است که در یک فریم بیش از ۱۰۰۰۰۰۰ پیکسل می باشد .

فن آوری Serial Digital Interface SDI اجازه می دهد تا ویدیوی دیجیتال غیر فشرده بر روی یک کابل تک به جریان بیافتد،این تکنولوزی از کلمات ۱۰بیتی سیگنالهای ویدیوئی دیجیتالی غیر فشرده برای پشت سر هم فرستادن از طریق کابل کواکسیال ۷۵اهمی استفاده می کند.

همانطور که گفته شد در سیستم های HD هم از کابل کواکسیال به عنوان رابط انتقال استفاده می شود و ممکن است شما فکر کنید که مانند سیستم های آنالوگ SD می باشد اما این سیستم یک سیستم دیجیتال کامل است و بر خلاف سیستمهای آنالوگ با کیفیت انتقال در مسافت و میرائی متفاوت است و برای یک مسافت معینی استفاده می شود.

سیتمهای SD تا ۱۵۰ متر می توانند انتقال تصویر داشته باشد و برای مسافت های بیش از ۱۵۰ متر میتوان از ریپیتر استفاده نمود.

در این مقاله به طور کامل سیستم HDSDI و دوربین های آن، مزایا و محاسن را شرح داده ایم. برای دانلود روی آیکون زیر کلیک کنید

PDF

برای مشاهده تمام مقالات آموزشی «حامیم ارتباط» اینجا را کلیک کنید

«حامیم ارتباط، مجری تخصصی پیاده سازی پسیو شبکه های کامپیوتری، برق اضطراری، دوربین مداربسته و چاه ارت»