حامیم ارتباطات | طراحی و اجرا | پسیو شبکه (Passive Net)

زمینه های فعالیت حامیم ارتباطات طراحی شبکه،طراحی اتاق سرور،طراحی دیتاسنتر،اجرای اتاق برق استاندارد، اجرای اتاق مانیتورینگ،اجرای پسیو شبکه،اجرای برق ساختمان، اجرای برق صنعتی،اجرای فیبر نوری،اجرای تلفن،اجرای سانترال،سربندی شبکه،پانچ کیستون،بهینه سازی اتاق سرور،استاندار سازی اتاق سرور،نگهداری و تعمیرات اتاق سرور،پشتیبانی اتاق سرور،پشتیبانی شبکه،کابل کشی فیبر نوری،فیبر نوری،تست فیبر نوری، فیوژن فیبر نوری،تست شبکه، تست فلوک،فلوک شبکه،کابل کشی تلفن،کابل کشی سانترال،تنظیمات سانترال،سربندی تلفن،کیستون تلفن،پانچ کروز،ارتینگ، حفر چاه ارت،ایجاد چاه ارت،چاه ارت استاندارد،فروش تجهیزات شبکه،فروش تجهیزات فیبر،فروش تجهیزات تلفن و.......

ترانکینگ

طراحی اصولی شبکه شامل مجموعه ای از تجهیزات کابل کشی ، کانال ها، ترانک ها، کابل ها، کانکتورها، پریزها، پنل‏های اتصالات، سنسورها، رک ها، ابزارهای تست، ابزار کار و … می باشد که مطابق با یک یا چند استاندارد، طراحی شده و بر اساس یک روش معین، ارتباط بین اجزا، اطمینان از عملکرد صحیح و نگهداری و مدیریت آن مشخص گردیده باشد. عمده‏ترین دلایل نیاز به استفاده از ترانک در سیستم کابل کشی ساخت یافته شبکه های کامپیوتری را می توان در موارد زیر خلاصه کرد : درصد زیادی از مشکلات هر شبکه ناشی از ارتباطات Passive  آن می باشد،  که اینکونه مشکلات با بهره مندی از ترانک به شدت کاهش می یابد .

تعویض یا ارتقاء قسمت Passive به راحتی امکان‏پذیر نیست، لذا کابل کشی درون ترانک و استفاده از تسهیلاتی که به این منظور فراهم میکند، یک سرمایه‏ گذاری طولانی مدت است به نحوی که قسمت Passive بتواند به چندین نسل از مجموعه سخت افزار و نرم افزارها سرویس دهد.

در شبکه هایی که بصورت اصولی طراحی و اجرا شده باشند، استفاده از ترانک موجب قطعه بندی (Segmentation) آن میشود و نهایتاً این امر باعث میشود که عیب یابی و رفع مشکل در آن به سهولت امکان پذیر است و در نتیجه هزینه آن نیز کاهش خواهد یافت .

در شبکه هایی که بصورت اصولی طراحی و اجرا شده باشند، جابجایی، اضافه کردن و تغییرات در شبکه براحتی امکان‏پذیر می گردد و این برای سازمان‏هایی با جابجایی زیاد، بسیار با اهمیت است.

در شبکه هایی که در طراحی آنها از ترانک استفاده شده است، نگهداری ساده‏تر شده و مدیریت آن مؤثرتر خواهد بود. در شبکه ای که بصورت اصولی طراحی و اجرا شود پارامترهایی مانند حداکثر فاصله، تداخل نویز، مسائل ایمنی و غیره همواره مد نظر قرار می گیرند .

اهمیت یک سیستم شبکه ای که بصورت اصولی طراحی و اجرا شود زمانی خود را بهتر نشان میدهد که بدانیم امروزه ساختمان های جدید به سرعت به سمت هوشمند شدن حرکت کرده و بزودی شاهد خواهیم بود که کلیه فعالیت های یک ساختمان از طریق یک شبکه هوشمند، کنترل و مدیریت شود.

«حامیم ارتباط» آمادگی کامل دارد تا بر طراحی، اجرا و نظارت بر عملیات ترانکینگ در پروژه های مختلف  شبکه های رایانه ای همکاری نماید.

برای دانلود این مقاله به صورت PDF روی آیکن زیر کلیک کنید

NoP_PDF_downlaod

برای مشاهده تمام مقالات آموزشی «حامیم ارتباط» اینجا را کلیک کنید

«حامیم ارتباط، مجری تخصصی پیاده سازی پسیو شبکه های کامپیوتری، برق اضطراری، دوربین مداربسته و چاه ارت»