ترانکینگ

طراحی اصولی شبکه شامل مجموعه ای از تجهیزات کابل کشی ، کانال ها، ترانک ها، کابل ها، کانکتورها، پریزها، پنل‏های اتصالات، سنسورها، رک ها، ابزارهای تست، ابزار کار و … می باشد که مطابق با یک یا چند استاندارد، طراحی شده و بر اساس یک روش معین، ارتباط بین اجزا، اطمینان از عملکرد صحیح و نگهداری و مدیریت آن مشخص گردیده باشد. عمده‏ترین دلایل نیاز به استفاده از ترانک در سیستم کابل کشی ساخت یافته شبکه های کامپیوتری را می توان در موارد زیر خلاصه کرد : درصد زیادی از مشکلات هر شبکه ناشی از ارتباطات Passive  آن می باشد،  که اینکونه مشکلات با بهره مندی از ترانک به شدت کاهش می یابد .

تعویض یا ارتقاء قسمت Passive به راحتی امکان‏پذیر نیست، لذا کابل کشی درون ترانک و استفاده از تسهیلاتی که به این منظور فراهم میکند، یک سرمایه‏ گذاری طولانی مدت است به نحوی که قسمت Passive بتواند به چندین نسل از مجموعه سخت افزار و نرم افزارها سرویس دهد.

در شبکه هایی که بصورت اصولی طراحی و اجرا شده باشند، استفاده از ترانک موجب قطعه بندی (Segmentation) آن میشود و نهایتاً این امر باعث میشود که عیب یابی و رفع مشکل در آن به سهولت امکان پذیر است و در نتیجه هزینه آن نیز کاهش خواهد یافت .

در شبکه هایی که بصورت اصولی طراحی و اجرا شده باشند، جابجایی، اضافه کردن و تغییرات در شبکه براحتی امکان‏پذیر می گردد و این برای سازمان‏هایی با جابجایی زیاد، بسیار با اهمیت است.

در شبکه هایی که در طراحی آنها از ترانک استفاده شده است، نگهداری ساده‏تر شده و مدیریت آن مؤثرتر خواهد بود. در شبکه ای که بصورت اصولی طراحی و اجرا شود پارامترهایی مانند حداکثر فاصله، تداخل نویز، مسائل ایمنی و غیره همواره مد نظر قرار می گیرند .

اهمیت یک سیستم شبکه ای که بصورت اصولی طراحی و اجرا شود زمانی خود را بهتر نشان میدهد که بدانیم امروزه ساختمان های جدید به سرعت به سمت هوشمند شدن حرکت کرده و بزودی شاهد خواهیم بود که کلیه فعالیت های یک ساختمان از طریق یک شبکه هوشمند، کنترل و مدیریت شود.

«حامیم ارتباط» آمادگی کامل دارد تا بر طراحی، اجرا و نظارت بر عملیات ترانکینگ در پروژه های مختلف  شبکه های رایانه ای همکاری نماید.

برای دانلود این مقاله به صورت PDF روی آیکن زیر کلیک کنید

NoP_PDF_downlaod

برای مشاهده تمام مقالات آموزشی «حامیم ارتباط» اینجا را کلیک کنید

«حامیم ارتباط، مجری تخصصی پیاده سازی پسیو شبکه های کامپیوتری، برق اضطراری، دوربین مداربسته و چاه ارت»